Mundurowi rywalizowali na basenie

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. W miniony piątek po raz czwarty na czarnkowskim basenie odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych. Do walki stanęło siedem drużyn ? Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Komenda Powiatowa Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Trzciance, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Czarnkowie, Ochotnicza Straż Pożarna z Wielenia, Ochotnicza Straż Pożarna z Niekurska oraz Edukacja Lubasz. Na czele reprezentacji czarnkowskiej policji stanął Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie ? insp. Piotr Ryżek.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, a także Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Czarnkowie. Inicjatywa zawodów jest godna pochwały, ponieważ oprócz elementów rywalizacji ma też wymiar edukacyjny i profilaktyczny.

Punktualnie o godzinie 9.30 na basenie stawiły się wszystkie reprezentacje zgłoszone do zawodów. W duchu sportowej rywalizacji, rozegrano łącznie trzy konkurencje ? dwie indywidualne i jedną drużynową. Na 50 m stylem dowolnym najlepszy okazał się Grzegorz Michalak z Edukacji Lubasz.

W konkurencji 100 m stylem klasycznym Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie, insp. Piotr Ryżek nie miał sobie równych i po raz kolejny zajął pierwsze miejsce.

W sztafecie 4 x 50 m najlepsi okazali się uczniowie z Edukacji Lubasz. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie w składzie: Piotr Ryżek, Jarosław Rieger, Przemysław Kowalski, Wojciech Gomułka uplasowała się na trzeciej pozycji.

(WM)|
 Źródło: KPP Czarnków