Kultura Piła Wydarzenia

W dniach 8-15 maja odbędzie się XIX edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Świat w jednym miejscu”. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Nasza biblioteka przygotowała dla czytelników, i nie tylko, dwa wydarzenia :

– spotkanie z Tomaszem Brewczyńskim – rodowitym mieszkańcem Piły, bankowcem. Autor w wolnych chwilach czyta, na Facebooku prowadzi swoją stronę autorską. Po raz kolejny rozpoczął „walkę” z nauką języka angielskiego. Kocha wymyślać, tworzyć i kształtować inną rzeczywistość. Wierzy w sny, przeznaczenie oraz wyznaje zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Pierwszą książkę wydał w 2020 roku i od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez pisania. Autor thrillerów psychologicznych: “Implikacja”, “Retorsja”, “Nie zasługujesz na śmierć”.

– grę terenową Książka GO!, która po raz kolejny zostanie  zorganizowana przez bibliotekę. Gra polega na szukaniu książek, ukrytych w różnych miejscach miasta. Nagrodami są odnalezione książki.

Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną ukryte książki będą opublikowane na Facebooku biblioteki 14 maja 2022 r. (sobota) punktualnie o godzinie 10:00.

W grze może wziąć udział każdy, kto posiada urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Osoby, które znajdą książki powinny umieścić w komentarzu pod sobotnim postem zdjęcie książki, którą odnaleźli oraz oznaczyć ją hasztagami #ksiazkago  #znajdzieszmniewbibliotece #chodzedobiblioteki  #swiatwjednymmiejscu

W załączniku przesyłam plakaty z prośbą o promocję.

Pozdrawiam, łącząc wyrazy szacunku

  • Joanna Wyrwa – Krzyżańska, Dyrektor – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile