7. etap Grand Prix Wielkopolski

Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. 14 sierpnia br. nad jeziorem Sarcze w Trzciance rozegrano 7. etap zawodów w ramach cyklu Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym, które po raz pierwszy zawitały do naszego miasta. Na starcie zameldowało się ponad 60 zawodniczek i zawodników z różnych zakątków Polski.

Klasyfikacje odbywały się w dwóch głównych kategoriach Open Water oraz TRI.

W klasyfikacji Open Water kobiet zwyciężyła Kamila Haładyn, natomiast wśród mężczyzn na mecie jako pierwszy zameldował się Jakub Muszyński. Kategorię TRI zwyciężyła Alicja Siedlecka i Paweł Radziński.

Na liście startowej znalazł się również burmistrz Krzysztof W. Jaworski, który wspierał w rywalizacji Pawła Krupińskiego, zawodnika z zespołem Downa, startującego na otwartej wodzie po raz pierwszy.

Pełne wyniki Grand Prix dostępne są na stronie: http://www.wozp.poznan.pl/

Gratulujemy satysfakcjonujących wyników. Dziękujemy za odwiedziny i liczymy na kolejną edycję w naszym mieście już za rok!

Organizatorami etapu w Trzciance byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki, Gmina Trzcianka. Partnerzy: WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddział Miejsko-Powiatowy „ANIOŁY” w Trzciance. Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dawid Czyż
UM Trzcianka