Poszukiwany listem gończym wpadł przez awanturę na ulicy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli kłócącą się parę. W pewnym momencie  mężczyzna zaczął używać wulgaryzmów wobec kobiety, dopuścił się też rękoczynów. Policjanci postanowili zareagować. Podczas legitymowania okazało się, że 35-letni awanturnik jest poszukiwany listem gończym.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wykonywali czynności służbowe przy ul. Dąbrowskiego w Pile.

W pewnym momencie ich uwagę przykuła kłócąca się para. 35-letni mężczyzna pod wpływem silnego wzburzenia zaczął wykrzykiwać słowa wulgarne pod adresem swojej partnerki. Doszło również do rękoczynów, popychania i szarpania – relacjonuje sierż. Magdalena Szukajło z pilskiej Policji.

Policjanci widząc tę sytuację postanowili zainterweniować. Skutecznie obezwładnili agresywnego mężczyznę i wezwali patrol interwencyjny.

-W toku dalszych czynności okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu pilskiego jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Pile. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do pilskiej jednostki, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.  Najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym
– dodaje sierż. Szukajło..

(Red.)
Fot. KPP Piła