71 LETNI KIEROWCA ZASŁABŁ ZA KIEROWNICĄ

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy pomogli 71 letniemu kierowcy, który zasłabł za kierownicą osobowego opla. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę, a do czasu przyjazdu służb ratunkowych monitorowali funkcje życiowe starszego pana. Kontrola drogowa na niektórych kierowcach wywołuje duże emocje.

Do zdarzenia doszło nad ranem na drodze wojewódzkiej W 177 w Mirosławcu, gdzie policjanci z drogówki dozorowali ruch na drodze, tym samym dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Służba policjantów drogówki polega między innymi na kontroli drogowej pojazdów, ujawnianiu wykroczeń i przestępstw drogowych.

W zatrzymanym do kontroli drogowej osobowym oplu za kierownicą siedział starszy mężczyzna, który nagle poczuł się źle, uskarżają na ból w klatce piersiowej, po czym dostał drgawek i zasłabł. Policjanci od razu chwycili za klamkę drzwi opla ale te były zamknięte od wewnątrz. Siedząca obok pasażerka (żona kierowcy) zestresowana widokiem tracącego przytomność 71 latka nie potrafiła otworzyć drzwi auta. Na szczęście poprzez uchylone w pojeździe okno sierż. Mateusz Marcinkowski otworzył drzwi i przystąpił do udzielania pomocy starszemu panu. Drugi z policjantów sierż. Adrian Paluch o zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe.

Funkcjonariusze do czasu przyjazdu służb ratunkowych monitorowali puls i oddech 71 letniego kierowcy, którego okryli kocem ratunkowym (termicznym). Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. Jeszcze przed przyjazdem służb mężczyzna odzyskał przytomność. Kierujący został zbadany i zaopatrzony przez zespół pogotowia a następnie razem z pasażerką podziękowali policjantom za udzieloną pomoc.

71 latek nie wymagał hospitalizacji i za zgodą służb medycznych ruszył w dalszą drogę. Kontrola drogowa nie należy do przyjemnych doświadczeń. Nie zawsze też podstawą do zatrzymania jest łamanie przepisów drogowych. W zasadzie każdy miał lub będzie miał przyjemność rozmawiania z policjantem drogówki podczas rutynowej kontroli, sprawdzenia stanu trzeźwości, pomiaru prędkości. Nawet jeśli jedziemy przepisowo nie unikniemy spotkania na drodze z policjantem. Nie bójmy się kontroli i rozmowy z policjantem.