750 tysięcy złotych dla złotowskiego szpitala

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Umowę na dofinansowanie w wysokości 750 tysięcy złotych podpisali w tym tygodniu  Starosta Złotowski Ryszard Goławski i Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Pieniądze przeznaczone będą  na realizację inwestycji pn. ?Adaptacja pomieszczeń na potrzeby Centrum Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych przy Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie?.

Dzięki tej inwestycji –  co podczas rozmowy z wojewodą podkreślał starosta – ambulatoryjne usługi zdrowotne świadczone będą w Złotowie w sposób kompleksowy, uporządkowany i na wysokim poziomie jakości. Znacząco poprawi się również ich dostępność.

– Obecnie nasze poradnie funkcjonują w kilku miejscach, nie zawsze w takich warunkach, jakie satysfakcjonowałyby nas i naszych pacjentów. Dzięki utworzeniu Centrum Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych, znacząco poprawią się warunki udzielania świadczeń ? zaznaczyła dyrektor szpitala Joanna Harbuzińska-Turek.

Centrum Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych powstanie w budynku wykorzystywanym dotychczas w celach gospodarczych. Jego atutem jest centralna lokalizacja na terenie placówki medycznej, a także powierzchnia. Do zagospodarowania pozostaje 514 m? wolnej przestrzeni.

Inwestycja wiąże się z koniecznością wykonania m.in. takich robót budowlanych jak: wyburzenie zbędnych i budowa nowych ścian działowych, wykonanie instalacji elektrycznej, teleinformatycznej, sanitarnej i wentylacyjnej, a także prac wykończeniowych w nowoczesnych standardach. Zastosowane rozwiązania uwzględniać będą potrzeby osób niepełnosprawnych.

Przetarg na wykonanie tego zadania został już rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na ponad 1 milion 390 tysięcy złotych, złożył Zakład Usługowo-Remontowy Idziaszek Sp. z.o.o. z Nowego Miasta. Kwotę 750 tys. zł stanowi dotacja pochodząca z budżetu państwa, resztę, tj. ponad 640 tys. zł pokryją Powiat Złotowski i Szpital Powiatowy.

 (WM)
zlotow-powiat.pl