Szopka złotowska

Edukacja Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów
Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza do aktywnego udziału w finisażu wystawy prac konkursowych „Szopka złotowska” pod patronatem Burmistrza Miasta Złotowa 2 lutego 2023 r. (czwartek), godz. 17:00 Galeria za Winklem, plac Paderewskiego 13 w Złotowie.
W polskiej tradycji kolędy można śpiewać aż do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Dzięki temu, rodziny dłużej utrzymują klimat świąt w swoich domach. Z tej okazji podczas finisażu wystawy prac konkursowych „Szopka złotowska” zaśpiewamy wspólnie z Urszulą Belką i Krzysztofem Majewskim kilka kolęd.Zachęcamy do udziału w finisażu nie tylko uczestników konkursu, ale całe rodziny i mieszkańców regionu, gdyż będzie to również oficjalne zakończenie wystawy „Magia szopki krakowskiej”.
W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane wyniki konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Złotowa oraz wręczone nagrody.
Nagrody są wynikiem plebiscytu osób zwiedzających wystawę w czasie jej trwania. Uchylimy nieco rąbka tajemnicy i zdradzimy, że nagrodą w konkursie na Szopkę złotowską będzie m.in. zaproszenie na sesję zdjęciową do ASP Fotografia Agnieszka Suchora-Pawlak.
Do konkursu zaprosiliśmy szkoły, przedszkola, instytucje, a także osoby indywidualne i rodziny. Nie narzuciliśmy ani techniki wykonania pracy, ani materiałów, ani rozmiarów. Najważniejsze było, aby przestrzenne szopki nawiązywały do tradycyjnych elementów kultury materialnej Krajny Złotowskiej, były oryginalne, estetyczne i angażowały jak największą ilość osób. Na konkurs zgłoszono ponad 30 prac, z czego najwięcej w najstarszej kategorii wiekowej!
Muzeum Ziemi Złotowskiej