Przekazanie wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelgniewie

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Prawdziwe święto dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelgniewie. Do jednostki trafił nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego, 40-letniego jelcza, usprawni mobilność i szybkość dotarcia na miejsce zdarzenia. Uroczystość przekazania wozu odbyła się w miniony piątek, 17 marca.

To znacząca inwestycja w bezpieczeństwo całej społeczności miasta i gminy Kaczory. Zakup był możliwy dzięki montażowi środków rządowych i samorządowych. Koszt pojazdu wyniósł gminę 1 249 680 zł. Służba strażaka ochotnika cechuje się poświęceniem, wyrzeczeniami i ogromną odpowiedzialnością. Wymaga nie tylko prawidłowego przygotowania, fachowości, ale też odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu.

 – Jestem przekonany, że nowo pozyskany wóz będzie dobrze służył i nie zawiedzie podczas prowadzonych akcji ratunkowych – podkreśla poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. I dodaje: – Niezmiernie się cieszę, że wsparcie w postaci nowego wozu otrzymali właśnie strażacy z Zelgniewa, którzy realizują wiele działań ratowniczych na pobliskiej drodze krajowej, istotnie wspierając w działaniach strażaków z państwowej jednostki.

Biuro Ministra Grzegorza Piechowiaka