Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Nowa Remiza Strażacka rośnie w oczach. Nad jej murami zawisła właśnie więźba dachowa. W budynku szkolnym obok również praca wre. Położono już płytki w pomieszczeniach dla OSP i KGW „Gosposie znad stawu”. A to dzięki temu, że w maju Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił gminie Trzcianka Promesy w wysokości 882 000 zł z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR.

Na parterze rozpoczęto również malowanie, a to już w ramach dofinansowania wniosków w konkursie “Kulisy Kultury”, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt pn. “Adaptacja nieużytkowanego piętra budynku filii Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Nowej Wsi celem uruchomienia ogniska kultury” otrzymał dofinansowanie w wysokości 100 000 zł, a Rada Miejska zatwierdziła wymagany wkład własny gminy.

To jeszcze nie wszystko!

Trwa również modernizacja sali wiejskiej, na której remont fundusze pozyskano w konkursie “Pięknieje Wielkopolska Wieś” w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi i finansowania przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Ukoronowaniem dokonań tego roku będą zaś DOŻYNKI 2023, które odbędą się na boisku w Nowej Wsi już 2 września!

UM Trzcianka