UCZNIOWIE Z “MECHANIKA” WYGRALI MOBILNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Wielkie brawa dla uczniów klasy CYBER.MIL z KLASĄ w Zespole Szkół Technicznych w Pile.  Miłosz Krzyżewski, Mikołaj Jułga, Hubert Narloch, Jakub Polaczek – uczniowie II klasy CM – technikum informatycznego o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” wywalczyli w konkursie Mobilną Pracownię Komputerową!

– Ogromne gratulacje! To wielki sukces uczniów z tej nowej elitarnej klasy, jednej z 16 takich klas w kraju i jedynej w Wielkopolsce. Utworzyliśmy ją pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Nauka w takiej klasie umożliwia uczniom zdobycie wiedzy z zakresu współczesnych zagrożeń cyfrowych, czy bezpieczeństwa systemów informacyjnych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Celem tego programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów do korpusów osobowych kadry zawodowej i naukowej Sił Zbrojnych RP oraz na potrzeby instytucji cywilnych.

W skład zestawu wchodzi: 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point Wi-Fi. Wartość sprzętu wynosi ponad 40 tys. zł.

Uczniowie przystąpili do konkursu pod opieką nauczyciela informatyki Dariusza Chrobaka.

Konkurs ogłosiła NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej) pod nazwą “Pracownia Kompetencji Cyfrowych” jeszcze w czerwcu w ubiegłym roku szkolnym. Zadanie polegało na zrealizowaniu modułu kursów Bezpieczni w sieci “Cyberzagrożenia”. Następnie uczniowie przeprowadzili w mediach społecznościowych kampanię o cyberzagrożeniach i sposobach ochrony przed cyberatakami z prezentacją pod nazwą: CYBER SECURITY.

Teraz nadszedł werdykt i nagroda. Brawo za umiejętności i pomysł!

powiat.pila.pl