POLICJANCI Z KRAJENKI UGASILI POŻAR

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Policjanci z Komisariatu w Krajence zadziałali błyskawicznie i ugasili pożar, który zauważyli w jednym z garaży na terenie gminy Krajenka. Mundurowi ugasili niebezpiecznie rozprzestrzeniający się ogień. Dzięki bardzo szybkiej reakcji policjantów udało się ograniczyć straty w mieniu, w którym nikt nie ucierpiał.

W miniony piątek (13.10), około godziny 16 policjanci z komisariatu w Krajence, w trakcie przemieszczania się przez miejscowość Głubczyn, zauważyli wydobywający się dym z jednego z garaży. Jak się okazało garaż był zamknięty, a ilość dymu wskazywała na to, że wewnątrz pomieszczenia mogło dojść do pożaru.

Mundurowi ustalili, że klucze do pomieszczenia ma jedna z mieszkanek miejscowości, która przekazała je policjantom. Po otwarciu drzwi okazało się, że w całym pomieszczeniu panuje bardzo duże zadymienie, a ogień rozprzestrzenia się w warsztatowej części garażu. Przy użyciu gaśnic oraz wody ugasili płomienie, które z każdą chwilą stawały się większe. Jeszcze przed przyjazdem strażaków policjanci ugasili pożar. W związku z dużym zadymieniem pomieszczeń, strażacy dokonali sprawdzenia pomieszczeń oraz sprawdzili miejsce gdzie pojawił się ogień.

Prawdopodobnie to właśnie dzięki bardzo szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć większego pożaru i rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w pobliżu budynki mieszkalne. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a działanie mundurowych ograniczyło straty w mieniu.

asp. Damian Pachuc