Ukradli 3 tysiące litrów paliwa. Złodziejskie trio i paser w rękach policji

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. Tymczasowe aresztowanie i dwa policyjne dozory to efekt działań trzcianeckich kryminalnych. Funkcjonariusze wpadli na trop trzyosobowej grupy, która na terenie miasta i gminy Trzcianka włamywała się do pojazdów ciężarowych i kradła paliwo. W ręce mundurowych wpadł również paser. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Od początku listopada br. na terenie miasta i gminy Trzcianka doszło do kilkunastu włamań i kradzieży. Włamywacze ukradli znaczną ilość paliwa z baków samochodów ciężarowych zaparkowanych na miejskich parkingach oraz na prywatnych posesjach.

Policjanci służby kryminalnej trzcianeckiego komisariatu prowadząc działania operacyjne ustalili podejrzanych. Trzyosobowa grupa ujęta została przez funkcjonariuszy 18 listopada. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gminy Trzcianka w wieku 25, 26 i 35 lat. Mężczyźni znani są miejscowym stróżom prawa. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki do przechowywania paliwa oraz sprzęt służący do wypompowywania cieczy z baków –  relacjonuje asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie każdemu z zatrzymanych dziewięciu zarzutów dotyczących współudziału we włamaniach i kradzieżach oleju napędowego.

-Jak wynika z ustaleń, łupem złodziei padło około 3 tysięcy litrów paliwa. Łączne straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 12 tys. złotych –  dodaje Górzna-Kustra.

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Trzciance aresztował na najbliższe trzy miesiące najmłodszego z podejrzanych. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn zastosowany został policyjny dozór.

– Śledczy wpadli także na trop pasera, który odpowie za to, że kupił skradzione paliwo. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że lista zarzutów postawiona podejrzanym, będzie znacznie dłuższa. Policjanci wnikliwie analizują wszystkie zdarzenia, sprawdzają w ilu z nich uczestniczyli zatrzymani i kto jeszcze brał udział w procederze – puentuje pani aspirant.

 

 

(Red.) Fot. KPP Czarnków