PIŁA. Już w najbliższą sobotę (27 czerwca) Fundacja Pszczoła zaprasza do aktywnego włączenia się w budowanie pasieki edukacyjnej i ogrodu społecznego. Akcja #pszczelichallenge odbędzie się pod hasłem ?Mierz-buduj-miej zakwasy?. Wystarczy o 10:30 przyjść na teren Nadnoteckiego Instytutu UAM.
Fundacja Pszczoła tworzy pasiekę edukacyjną i ogród społeczny po to, by mieszkanki i mieszkańcy Piły z bliska poznali życie pszczół. Będą tu też mogli popracować, albo po prostu odpocząć. Fundacja Pszczoła działa w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego, w ramach której organizacje społeczne realizują różne, pożyteczne lokalnie działania.
W sobotę siejemy dobro!
W sobotę 27 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie pasieki i ogrodu. Będziemy działać na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM od 10:30 pod hasłem zadeptaj stres i siej dobro! . W planach nawożenie ziemi, mieszanie jej z obecnym podłożem, sadzenie drzew owocowych, sianie łączki kwietnej na terenie pasieczyska.
-Na finał przeprowadzimy Mariolki, czyli nasze fundacyjne maskotki, które zamieszkają w przygotowanym przez nas wszystkich ogrodzie – mówi Bożena Wola, prezeska Fundacji Pszczoła.
Każda osoba, która włączy się w prace, otrzyma mały prezent ? garstkę nasion roślin miododajnych, które będzie mógł wysiać sobie np. w donicy lub ogrodzie.
Akcję można wesprzeć też finansowo, wpłacając do 25 czerwca dowolną kwotę na wspieram.to/pszczola. Do każdej wpłaty minimum 10 zł innogy Polska dokłada drugie 10 złotych. Od końca czerwca zbiórka trwa na wspieram.to/fundacjapszczola. Pieniądze zostaną przeznaczone na materiały do pasieki edukacyjnej i ogrodu społecznego.
Przygotowania w toku
W tym tygodniu przestrzeń Nadnoteckiego Instytutu UAM jest w rękach geodetów, mierniczych i młotkowych, którzy wyznaczają co do centymetra teren, na którym powstanie pasieka edukacyjna i ogród społeczny. Trwa też układanie krawężników i ścieżek pomocniczych, żeby wszystko było gotowe na sobotę.
Fundacja Pszczoła
Fundacja Pszczoła uczy i pokazuje, jak harmonijnie współistnieć w środowisku naturalnym. Prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, współpracuje również z firmami, które troszczą się o świat, w jakim funkcjonują.
Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła