Wpadł z narkotykami

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

DRAWSKO. Policjanci z Posterunku Policji w Drawsku zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę. W jego aucie znaleźli kilka gramów marihuany. Kolejne narkotyki zostały zabezpieczone w domu mężczyzny. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 października, Krzyż Wielkopolski.

Policjanci z drawskiego posterunku zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp.

-Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. W trakcie rozmowy przyznał się, że zażył narkotyki. Policjanci sprawdzili auto. Znaleźli w nim woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Od mężczyzny została pobrana krew do badań – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. -W trakcie dalszych czynności krzyscy śledczy znaleźli kolejne narkotyki. Tym razem w domu 34-latka, gdzie zabezpieczyli ponad 20 gramów amfetaminy.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod działaniem zabronionych środków, odpowie on również i za to przestępstwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków