Pyra mocniejsza od Basketu

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/POZNAŃ. W niedzielę, 25 października zawodnicy 365Energy Basket Piła przegrali w wyjazdowym meczu z MKK Pyra Poznań 68-110.

To z pewnością nie był wymarzony niedzielny wieczór dla naszych koszykarzy. Zawodnicy 365Energy Basket Piła ulegli w Poznaniu tamtejszemu MKK Pyra 68-110.

Właściwie od początku meczu gospodarze całkowicie zdominowali zespół z Piły. Poznaniacy grali bardzo szybko, skutecznie w ataku, z kolei nasza drużyna nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, grając kiepsko w obronie. Efektem tego było rekordowe 39 punktów zdobyte przez zespół z Poznania jedynie w pierwszej kwarcie. Kolejne odsłony spotkania wyglądały bardzo podobnie. Pilanie mieli swoje dobre momenty, kiedy zaczynali trafiać z większą skutecznością, jednakże Pyra wydawała się mieć cały mecz pod kontrolą.

Warto podkreślić, że w naszym zespole zdolnych do gry było tylko siedmiu zawodników, co z pewnością miało wpływ na przebieg meczu. Na wyróżnienie zasługuje znakomita postawa w kolejnym już meczu, naszego wychowanka Dominika Maroszka, który sam zdobył 36 punktów, czyli ponad połowę punktów całej drużyny. Natomiast trzeba również docenić ambitną postawę całego zespołu, który grając tylko z dwoma rezerwowymi nie położył się na parkiecie przed zespołem z Poznania. Niestety, tym razem Pyra mocniejsza od Basketu.