Zbieramy na rehabilitację Tomka Lecha

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA. We wrześniu ubiegłego roku Tomek Lech (lat 22 – pseud. Zuki, Leziaq) uległ wypadkowi samochodowemu na 233 km Autostrady A1. Od tego czasu trwa nieustanna walka o jego powrót do zdrowia. Teraz walka ta oznacza przede wszystkim profesjonalną, bardzo drogą rehabilitację, która jest dla Tomka szansą na powrót do pracy i normalnego życia.

27 września 2020 roku. Padał deszcz, Tomek wpadł w poślizg i uderzył w barierę, która powinna bez problemu wytrzymać prędkość 100 km/h, niestety bariera pękła, wciągnęła samochód pod spód, miażdżąc górę samochodu i doprowadzając do złamania 5 kręgu szyjnego. W wyniku tego zdarzenia Tomasz doznał stłuczenia rdzenia kręgowego i rozcięcia płata czołowego.

Po przewiezieniu do Woj. Szpitala Specjalist. im. M. Kopernika w Łodzi, przeszedł operację kręgosłupa (5 kręg szyjny) i ma wstawiony stabilizator. Oprócz tego ma silnie stłuczenie rdzenia kręgowego, wdała się martwica krwotoczna rdzenia i nastąpił obrzęk rdzenia. Niestety Tomasz ma czterokończynowy niedowład symetryczny, bardzo głęboki uraz po lewej stronie, nie rusza rękami i nogami, ale ma czucie w rękach i nogach.

Dzięki temu, że Tomek obsługuje głosowo telefon to przy użyciu asystenta Google może kontaktować się z najbliższymi.

Na początku nie dawano Tomkowi żadnych szans, natomiast obecnie rokuje na poprawę, ale konieczna będzie profesjonalna rehabilitacja. Obecnie Tomek korzysta jeszcze z bezpłatnej rehabilitacji w GCR „Repty”, ale zaraz po jej zakończeniu konieczne jest kontynuowanie prywatnej rehabilitacji przez minimum 12 mies. (koszt 15.000 zł/mies).

Gdy uda się zrehabilitować chociaż ręce, to młody 22 letni człowiek, będzie mógł wrócić do pracy w swoim zawodzie, jako informatyk, programista. Jest to dla niego bardzo ważne, bo jest na początku swojej drogi życiowej i chciałby być chociaż w minimalnym zakresie samodzielnym i pracować w swoim zawodzie.

Tomkowi możesz pomóc:

#LicytacjeDlaTomaszaLecha

https://zrzutka.pl/dla-tomasza-lecha-na-rehabilitacje-leziaq

Fundacja Mewa

64-920 Piła, ul. Medyczna 34/biuro
NBS Białośliwie nr 47 8937 0007 0002 3722 2000 0010 z dopiskiem: na rehabilitację dla Tomasza Lecha

SWIFT: GBWCPLPP
IBAN: PL 47 8937 0007 0002 3722 2000 0010

(Red.)/zrzutka.pl