PIŁA. W Pile już od roku działa Klub Dobrego Klimatu!
Klub Dobrego Klimatu tworzą organizacje społeczne, firmy i aktywiści, których celem jest budowanie Piły jako eko-miasta. Narzędziami do tego ma być współpraca przy ciekawych inicjatywach lokalnych, jak na przykład akcja sprzątania świata, promocja kultury segregowania i niestandardowe akcje, uświadamiające wpływ zmian klimatycznych na nasze życie. Klubu Dobrego Klimatu nie należy utożsamiać z żadną partią, ani organizacją polityczną. Jedynym celem członków jest bycie blisko środowiska naturalnego, które pragną chronić, i społeczności lokalnej, której chcą służyć.
– Klub Dobrego Klimatu działa już od roku i krok po kroku pracuje na rzecz ochrony środowiska. Dziękuję za taką postawę! Pierwsze efekty działań już widać: akcje sprzątania, inspirujące spotkania członków Klubu, a teraz duża kampania promocyjna, którą postanowiliśmy wspierać. Natura i jej ochrona to wartości nadrzędne i uniwersalne, niezależnie, czy pracujemy społecznie, wdrażamy eko-postanowienia w firmie, czy z pasją zachęcamy do aktywności inne osoby ? mówi prezydent Piły Piotr Głowski.
Członkowie Klubu Dobrego Klimatu wystartowali w czasie najgorszym z możliwych, kiedy pandemia koronawirusa zablokowała możliwość spotykania się twarzą w twarz, a więc bliższego poznania i – niestety – przeprowadzenia zaplanowanych wcześniej inicjatyw.
– Skoro przetrwaliśmy pierwszy rok działalności w tej trudnej sytuacji, przetrwamy wszystko. Rozbudowana kampania, której celem jest zaprezentowanie KDK pilanom jest dowodem na to, że dostosowaliśmy formę działań do możliwości i jesteśmy gotowi, by w naszych szeregach powitać nowych członków ? dodaje Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła, inicjator powstania Klubu. – Wszystkich tych, którzy – tak, jak my – chcą działać na rzecz środowiska i idei Piły jako eko-miasta zapraszamy do współpracy, można się z nami kontaktować poprzez profil na Facebooku, na którym będziemy informować o planowanych przez Klub Dobrego Klimatu wydarzeniach.
Z okazji pierwszej rocznicy klubowicze przygotowali wyjątkową kampanię. 10 różnych podmiotów wzięło udział w niezwykłej sesji zdjęciowej i przygotowało eko-przesłania dla mieszkańców. Już od piątku, 19 lutego, plakaty będzie można oglądać na kilkudziesięciu wiatach przystankowych udostępnionych przez miasto Piła. Co więcej, na profilu FB Klubu Dobrego Klimatu publikowane będą krótkie filmy przedstawiające kolejne organizacje i aktywistów, tj.:
- Altvater Piła (załoga),
- Fundację Pszczoła (Bożena Wola),
- Fundację Współdzielnia Piła (Marta Miciak),
- Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (Grzegorz Marciniak Jr.),
- Nadnotecki Instytut UAM w Pile (dr Paweł M. Owsianny),
- Pilski Bank Żywności (Mieczysław Augustyn),
- Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś (Marek Kąckowski),
- Studio K2 (Krzysztof Rauhut z zespołem),
- Warsztatownię i Zero Waste Piła ? życie bez odpadów (Joanna Przybył),
- oraz aktywistkę Dagmarę Hoffmann.
Osoby, instytucje i organizacje chcące dołączyć do KDK, proszone są o wysłanie maila na adres: kdk@eneris.pl lub kontaktu telefonicznego z koordynatorką inicjatywy, Zuzanną Błaszczyk-Koniecko pod numerem telefonu 602 434 149.
Zuzanna Błaszczyk-Koniecko
Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku
Altvater Piła