Być przedsiębiorczym nie musi oznaczać być przedsiębiorcą!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Senator Adam Szejnfeld, przewodniczący Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw był gościem odbywającej się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości „Lekcji Przedsiębiorczości” w Pile, realizowanej w ramach projektu „Przedsiębiorcza Piła – Piła na start”.

W tego rodzaju lekcjach chodzi o to, abyście załapali bakcyla przedsiębiorczości i dzisiaj macie ku temu dobrą okazję. Życzę, aby ta i następne lekcje nauczyły was bycia przedsiębiorczymi, czyli bycia odważnymi, samodzielnymi i zaradnymi, nawet wtedy, kiedy nie będziecie prowadzili własnego biznesu – zachęcał uczestników lekcji senator Adam Szejnfeld, dodając – bo być przedsiębiorczym, nie musi oznaczać być przedsiębiorcą.

W ramach „Lekcji Przedsiębiorczości”, uczniowie klas 7 – 8 szkół podstawowych, a także szkół ponadpodstawowych, uczestniczyli w interaktywnym quizie z nagrodami nt. przedsiębiorczości oraz w warsztacie pt. “Siła porażki – moc, która może Cię zniszczyć lub zbudować”, prowadzonym przez Piotra Matulka – lidera w treningu mentalnym dzieci i młodzieży w Polsce, współautora książki „Jak wychować́ (w sobie) mistrza”. Pan Matulka jest także specjalistą w zarządzaniu sprzedażą̨ i budowaniu mistrzowskich zespołów.

To co podczas „Lekcji” rozgrzało do czerwoności salę, to był wyczekiwany przez uczniów elektroniczny Quiz- Kahoot, do którego pytania młodzieży zadawane były przez senatora Adama Szejnfelda, radną Piły Zdzisławę Karpińską oraz pomysłodawczynię projektu edukacyjnego, wiceprezydent Piły, panią Beatę Dudzińską. Urząd Piły oraz senator Szejnfeld, ufundowali laureatom tego konkursu nagrody rzeczowe.

***

Lekcja Przedsiębiorczości realizowana jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Piła – Piła na start”. Projekt przewiduje organizację wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród młodzieży i jest elementem projektu „Miasto Piła z nową energią!”, realizowanego przez Piłę w ramach Programu „Rozwój Lokalny” a współfinansowanego ze środków Funduszy Norweskich oraz EOG – Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021. Dodatkowo w dniu 22.04.2023 w ramach Targów Pracy i Kariery odbywać się będą dla poszukujących pracy lub chcących zmienić zatrudnienie stoiska wystawiennicze firm z Piły i regionu Wielkopolski Północnej, strefy ofert pracy oraz doradców zawodowych.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile