Altvater Piła wspiera szkoły podczas tegorocznego Dnia Ziemi!

Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Tegoroczny Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem “Zainwestuj w naszą planetę”. Ma on zwrócić uwagę na konieczność szybkich i skutecznych zmian w różnych obszarach działalności człowieka oraz wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw, polityków i obywateli za przyrodę i ekosystem.
ENERIS od lat inwestuje w edukację ekologiczną. Wierzymy, że tylko w ten sposób możemy trwale zmienić ludzkie nawyki i przyzwyczajenia. Dlatego pilskie szkoły, które zgłosiły się do programu organizowanego przez ENERIS nieodpłatnie otrzymały gry edukacyjne „Była sobie Ziemia. Ekologiczne miasto” bazujące na kultowej serii „Było sobie życie”.
Placówki szkolne będą mogły wykorzystać je jako nagrody w swoich aktywnościach ekologicznych prowadzonych z okazji Dnia Ziemi.
„Realizując tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Ziemi postanowiliśmy po raz kolejny wesprzeć działania ekologiczne realizowane w polskich szkołach. Jesteśmy przekonani, że właściwa edukacja, realizowana od najmłodszych lat jest kluczem do realizacji tak bliskiej nam idei czystej ziemi, wody i powietrza.” – powiedział Sławomir Brzózek, Dyrektor ds. ESG w grupie ENERIS.
Międzynarodowy Dzień Ziemi od ponad 50 lat stanowi okazję do zastanowienia się nad aktualną sytuacją naszej planety. Kolejne edycje zwracają uwagę na nowe, coraz poważniejsze problemy związane z ekologią i ochroną środowiska. Święto obchodzone jest corocznie w ponad 190 państwach na całym świecie.
•••
ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej, bezpiecznej utylizacji odpadów niebezpiecznych oraz nowoczesnej energetyki. Świadczymy usługi dla przeszło 1 mln mieszkańców w ponad 50 gminach na terenie całego kraju. Zatrudniamy ponad 1250 pracowników w 23 lokalizacjach. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań
dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku

Altvater Piła Sp. z o.o.