Wyróżnienia i awanse

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia
– Jesteście rzeźbiarzami umysłów! Jako ludzie posiadający niezwykłe pokłady kreatywności i umiejętności twórczej współpracy, jesteście bez wątpienia najważniejszym elementem, a nie tylko trybikiem, mechanizmu społeczno i państwotwórczego procesu budowania przyszłości naszego kraju – powiedział na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Pile senator Adam Szejnfeld. Gospodarzem uroczystości był prezydent Piotr Głowski, który w dniu tego ważnego święta, wraz z Marią Kubicą, przewodniczącą Rady Miasta Piły, wyróżnił 24. nauczycieli i 6. dyrektorów, a ponadto 31. nauczycielom pogratulował awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego.
– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu waszego święta, życzę żebyście w tych trudnych i skomplikowanych czasach, w codziennym zagonieniu, znaleźli państwo w sobie żar do kształtowania światłych, mądrych i
odpowiedzialnych obywateli Rzeczpospolitej – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.
Święto Edukacji Narodowej to święto środowiska zawodowego, które buduje fundamenty silnego państwa. Niestety, obecnie nie docenia się państwa roli jako nauczycieli, pedagogów, wychowawców, profesorów i tych wszystkich pracowników oświaty oraz szkolnictwa, na każdym poziomie, którzy przyczyniacie się do kształcenia i edukacji kolejnych pokoleń – przemawiał do zebranych na sali widowiskowej senator Ziemi Pilskiej, Adam Szejnfeld.
– Abyście mogli swobodnie i efektywnie realizować swoją edukacyjną misję potrzeba wam nie tylko dobrej struktury organizacyjnej oświaty, nowoczesnego programu, ale i swobody myśli, tak aby każdy dzień pracy był dla was przyjemnością, a nie zmorą – podkreślił senator Szejnfeld.
Podczas uroczystości z rąk prezydenta Piotra Głowskiego 400. nauczycieli, pracowników pilskich żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych otrzymało nagrody dyrektora, a 15.
zostało odznaczonych Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz złotymi i srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę. Powody do świętowania mieli także nauczyciele, którzy przyjęli gratulacje od senatora, prezydenta i przewodniczącej Rady z okazji zdobycia kolejnego stopnia – Awansu Zawodowego Nauczyciela Dyplomowanego.
Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w Pile, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury, uświetnił recital
artystyczny Katarzyny Jaracz, Rafała Tworka i Adama Kołackiego.
Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile