Altvater zaprasza na dzień otwarty

Inwestycje Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Rośnie zainteresowanie działalnością Altvater Piła. Po sukcesie ubiegłorocznego dnia otwartego i wielu pytaniach o możliwość organizacji wycieczek po terenie bazy, Altvater ponownie zaprasza mieszkańców Piły w swoje progi.
Już 10 maja przypada Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej – osoby często niewidzialnej, która dba o właściwe funkcjonowanie miast i komfort życia ich mieszkańców. Swoje święto komunalnicy chcą spędzić z mieszkańcami i pokazać im, na czym dokładnie polega ich praca oraz jakim sprzętem dysponują.
W czasie tegorocznego dnia otwartego pracownicy Altvatera przygotowali wiele atrakcji: zwiedzanie sortowni, przejażdżki śmieciarkami, gry i zabawy ekologiczne oraz gadżety i zielone niespodzianki dla uczestników. Z Bydgoszczy, z ENERIS Proeco przyjedzie specjalistyczny samochód patrolu ekologicznego wykorzystywany podczas akcji likwidacji bomb ekologicznych.
– O bombach ekologicznych słyszymy coraz częściej. Mieliśmy z takimi zjawiskami do czynienia także na naszym terenie, ale zauważyliśmy, że niewiele osób wie tak naprawdę, co się za tym terminem kryje – mówi dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański. – Postanowiliśmy więc poruszyć ten ważny temat, porozmawiać o zapobieganiu powstawaniu bomb ekologicznych i właściwej reakcji mieszkańców, kiedy zauważą coś niepokojącego. A ponieważ uważamy, że najlepszą formą edukacji jest działanie, zaprosiliśmy specjalistów w tej dziedzinie, którymi może się pochwalić grupa ENERIS.
– Wrześniowy dzień otwarty bardzo pozytywnie zaskoczył nas frekwencją, mamy nadzieję, że w najbliższy wtorek będzie podobnie. Pamiętając, że dla najmłodszych najbardziej atrakcyjne były przejażdżki śmieciarkami, przygotowaliśmy jeszcze więcej pojazdów, które będą do dyspozycji maluchów – zapewnia kierownik logistyki Paweł Bardziński. – Serdecznie zapraszamy.
Dzień otwarty odbędzie się w najbliższy wtorek 10 maja o godz. 17.00 w bazie Altvatera na ul. Łącznej 4a.
# # #
ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu
zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.
W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem
m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco – zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Więcej na: www.eneris.pl

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku