Amfetamina w piwnicy, konopie w doniczkach

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Ponad 140 gramów amfetaminy  przechowywał w piwnicy 35-letni pilanin. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej następnego dnia znaleźli u dwóch innych mężczyzn uprawę konopi.

7 czerwca kryminalni ustalili, że 35-letni pilanin może przechowywać w piwnicy znaczne ilości narkotyków. Jeszcze tego samego dnia przeszukali jego miejsce zamieszkania.

-Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby do mieszkania była przynależna jakakolwiek piwnica. Ostatecznie kryminalni znaleźli w niej worek foliowy, w który zawinięty był worek strunowy z zawartością białej pasty. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że to amfetamina o wadze ponad 140 gramów ? informuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Podobny los następnego dnia spotkał dwóch mieszkańców gm. Szydłowo.

-Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeszukali jedno z mieszkań na terenie gminy Szydłowo. W trakcie czynności znaleźli  5 sztuk konopi innych niż  włókniste oraz kolejne 3 gramy amfetaminy. 30-letni właściciel mieszkania oraz jego 21-letni współlokator zostali zatrzymani ? zaznacza  Zeszot.

Jak dodaje, za posiadanie narkotyków, a także uprawę  konopi innych niż włókniste Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(Red.)
Fot. KPP Piła