Pijany duet zwinął rower

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Kilkadziesiąt minut zajęło policjantom Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej komendy zatrzymanie złodziei, którzy ukradli rower spod sklepu TESCO w Złotowie. Mundurowi zaskoczyli ich, gdy ci prowadzili jednoślad jedną z ulic miasta…

Mieszkaniec Złotowa udał się wczoraj na wieczorne zakupy do TESCO. Rower pozostawił oczywiście przed marketem. Gdy z niego wyszedł, miejskiego roweru KTM o wartości 600 zł już nie było.

Powiadomieni o sprawie policjanci błyskawicznie wkroczyli do akcji. Znając szczegółowy opis skradzionego jednośladu, udali się w pościg za złodziejem. Już po kilkunastu minutach zauważyli dwóch mężczyzn – mieszkańców Złotowa – którzy prowadzili opisany rower na ulicy Obrońców Warszawy.

Amatorów cudzego mienia w wieku 42 i 44 lata, widok policjantów kompletnie zaskoczył. Mężczyźni nie kwestionowali swojej winy, nie potrafili jednak logicznie wytłumaczyć swojego postępowania, gdyż byli pijani.

Skradziony rower trafił już do właściciela, a mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży mienia, za który grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(Red.)/KPP Złotów