ARESZT DLA 28-LETNIEGO AGRESORA

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 28-letni mieszkaniec Wielenia podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 59-latka. Agresor zaatakował mężczyznę zadając mu najpierw cios pięścią w twarz, a następnie kilka kopnięć w okolice twarzy. Za takie przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 lipca br. w godzinach popołudniowych na podwórku jednej z kamienic wielorodzinnych w Krzyżu Wielkopolskim. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, 28-latek pił tam alkohol wspólnie z dwoma mężczyznami, w tym z 59-latkiem. W pewnym momencie doszło między nimi do wzajemnych nieporozumień, w wyniku których jak podaje świadek, 28-latek uderzył 59-latka pięścią w twarz, a następnie kopał go po twarzy. Po zajściu mężczyźni jeszcze przez pewien czas przebywali razem, po czym rozeszli się. Niestety około godziny 15.00 nieżywego już 59-latka znaleźli przechodnie, którzy powiadomili służby.

Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych z udziałem prokuratora, w tym przebieg i okoliczności zdarzenia oraz oględziny. Następnie po przesłuchaniu świadków rozpoczęli poszukiwania 28-letniego agresora. Znaleźli go około godziny 18.00 w parku miejskim. Był w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. We wtorek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Za takie przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

KPP Czarnków