Lekarze rodzinni piszą do ministra sportu. To pokłosie jego wpisu o zwolnieniach z WF-u

Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Zdrowie

Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce pisze do ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. – Lekarz rodzinny jest specjalistą – podkreślają sygnatariusze.

  • Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce napisało list do ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka
  • Lekarze wystosowali pismo w związku z niedawną wypowiedzią ministra
  • Bortniczuk uznał, że uczniowie wymagający zwolnienia z WF-u powinni uzyskać taki dokument od lekarza specjalisty, a nie od lekarza rodzinnego
  • KLRwP sprzeciwia się słowom szefa resortu sportu i turystyki. – Medycyna rodzinna to jedna ze specjalizacji, a lekarz rodzinny jest specjalistą w tej dziedzinie – pisze organizacja.

Lekarz rodzinny jest specjalistą medycyny rodzinnej

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce napisało list do ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Sygnatariusze podkreślają, że “z dużą uwagą wysłuchali rozmowy, która odbyła się na antenie radia RMF FM w dniu 18 lipca br., zwłaszcza wątku o dużej liczbie uczniów nieuczestniczących w zajęciach wychowania fizycznego”.

– W związku z zawartą tam Pana niefortunną wypowiedzią, pragniemy Pana poinformować, że medycyna rodzina jest jedną ze specjalizacji lekarskich istniejących w Polsce, a lekarz rodzinny jest specjalistą właśnie w tej dziedzinie. Może się Pan Minister osobiście o tym przekonać zapoznając się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 sierpnia 2020 roku w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów, do czego Pana Ministra zachęcamy – pisze KLRwP.

 

“Niepokojąca sugestia” i “podważanie kwalifikacji”

Lekarze odnoszą się do słów ministra, które cytują w dalszej części listu i przyznają, że “sugestia zawarta w słowach ministra jest niepokojąca”. więcej: https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Lekarze-rodzinni-pisza-do-ministra-sportu-To-poklosie-jego-wpisu-o-zwolnieniach-z-WF-u,234947,14.html

  • Autor: oprac. KM • Źródło: Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce/Rynek Zdrowia • 21 lipca 2022 19:30
  • Fot. Shutterstock