Bądź ostrożny, oszukują na rachmistrza!

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Oszuści wykorzystują wszystkie możliwe sytuacje aby wyłudzić dane do kont bankowych, dlatego apelujemy o wzmożoną czujność, podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Apel kierujemy głównie do seniorów, których ufność mogą wykorzystać oszuści. Warto te ostrzeżenia przekazać naszym bliskim aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. rozpoczął się w dniu 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2021 roku. Niestety, jest to także okazja, podczas której nieuczciwe osoby mogą próbować nas oszukać. Dlatego apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność.

Biorąc udział w spisie kierujmy się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych danych. Pamiętajmy, że podczas spisu nikt nie powinien żądać od nas podania danych do kont oraz kart bankowych czy kredytowych. Pod żadnym pozorem nie udostępniamy ich! Za przeprowadzenie spisu nie jest pobierana żadna opłata.

Jeśli więc, osoba podająca się za rachmistrza spisowego, poprosi nas o dokonanie opłaty – możemy być pewni, że to działanie oszusta.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową lub sprawdzić w aplikacji „Sprawdź tożsamość rachmistrza” na dostępnej stronie www.spis.gov.pl albo dzwoniąc do Gminnego Biura Spisowego tel. 67 285 44 71.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń próby oszustwa, prosimy o powiadomienie Policji.

KPP Wałcz