Będą występować w barwach Powiatu Pilskiego

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
PIŁA. Na brak wydarzeń sportowych kibice nie mogą narzekać, podobnie jak na liczbę klubów, którym mogą kibicować. Właśnie powstał kolejny klub, którego zawodnicy będą występować w barwach Powiatu Pilskiego – drugoligowy „Bilard Extreme Powiat Pilski”.
Zawodnicy nowego klubu mogli już sprawdzić swoje umiejętności w ubiegłą niedzielę w klubie bilardowym Bilard Extreme przy ul. Warsztatowej w Pile, gdzie pod patronatem starosty pilskiego, Eligiusz Komarowski odbyły się zawody Bilard Extreme Open Cup Piła.
Pomysł powstania drużyny jest konsekwencją powstania klubu. Pilscy zawodnicy rozwijają swoje umiejętności, pragną sprawdzić się także z innymi zawodnikami z innych miast. Wiadomo, w Pile to jest nowość, początek. Nie mamy jeszcze doświadczenia w grach turniejowych, ale właśnie takie spotkania jak dzisiejsze dają możliwość sprawdzenia się na tle doświadczonych rywali z Bydgoszczy, Zielonej Góry, Gorzowa – powiedział Jarosław Bażantowicz, właściciel pilskiego Bilard Extreme Pilski Klub Bilardowy.
Zawody w odmianie ośmiu bil podzielone zostały na fazę grupową oraz pucharową. Zawodnicy biorący udział w turnieju wysoko ocenili zarówno pozom sportowy, jak i samą organizację zawodów. Pilski klub jest dobrze wyposażony.
– Jeżeli chodzi o poziom stołów – wyśmienity. Jeden z lepszych stołów, na którym dotychczas miałem okazję grywać – chwalił Sylwester Szumer, zawodnik Bilard Extreme Powiat Pilski.
Bilardowych zmagań gratulował Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, radny Rady Powiatu, który również wręczył puchary zawodnikom.
  • Starostwo Powiatowe w Pile