Będzie droga Nadarzyce ? Sypniewo

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE.  7 grudnia w Urzędzie Gminy i Miasta Jastrowie, starosta złotowski Ryszard Goławski  wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Jastrowie Piotrem Wojtiukiem omówili  wstępny projekt przebudowy drogi powiatowej  Nadarzyce-Sypniewo, przygotowany przez firmę Budowlaną E.Z.O.P Zbigniew Pająk.

 Jedną z propozycji wypracowanych na spotkaniu była sugestia, by przy realizacji tak dużej inwestycji zaprojektować szerszy chodnik z wydzielonym pasem na ścieżkę rowerową. Chodnik wraz ze ścieżką rowerową miałby być ułożony wzdłuż całej miejscowości Sypniewo aż do Nadarzyc.

W  poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli: członek Zarządu Powiatu Złotowskiego Ryszard Król, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosław Jaskólski oraz zastępca burmistrza GiM Jastrowie Agnieszka Głyżewska-Klofik.

Przypomnijmy, że droga powiatowa Nadarzyce ?Sypniewo została wpisana do wykazu dróg o znaczeniu obronnym, stąd  inwestycja w 100% ma być finansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Realizacja zadania przewidziana jest wstępnie na lata 2022 – 2023. Póki co trwają prace projektowe.

 UGiM Jastrowie