Bezpieczny powrót z majówki

Interwencje Na sygnale Najnowsze Podróże Wałcz

Przez cały majowy weekend policjanci wałeckiej drogówki, tak jak i policjanci w całej Polsce czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy są w drodze. To wytężony czas pracy dla wszystkich policjantów. Nie ma pobłażania dla tych, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze zagrażając bezpieczeństwu innych.

Żeby jedni mogli spokojnie i bezpiecznie odpoczywać inni muszą czuwać. Są zawody, których wykonywanie wiąże się z pracą w dni świąteczne. Tak  jest w zawodzie policjanta. Służby są cały czas w gotowości. Z chwilą rozpoczęcia „Majówki” na drogach pełnią służbę wzmożone patrole policji po to, żeby było bezpiecznie.

Piękna pogoda sprzyja podróżom, wycieczkom, a to wiąże się ze zwiększonym ruchem na drodze. Policjanci cały czas apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów, odpowiedzialność. Niestety z chwilą rozpoczęcia długiego weekendu policjanci wałeckiej drogówki zatrzymali 41 letniego mieszkańca Chodzieży, który prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. Kierowca popełnił przestępstwo. Siadł za kierownicę osobówki mając 1, 52 mg/l alkoholu w organizmie.

Natomiast wykroczenie drogowe popełnił rowerzysta, prowadząc jednoślad po użyciu alkoholu. Według nowego taryfikatora- kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu wynosi 1000 zł. Pamiętajmy! Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas ubiegłorocznej „Majówki” policjanci zatrzymali 139 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na drodze- funkcjoanriusze w 6 przypadkach zatrzymali dokument prawa jazdy i  4 dokumenty prawa jazdy za tzw. „50 plus”.     Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy bezpieczni na drodze!

 

  • KPP Wałcz