BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Chodzież Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

W ostatnim czasie policjanci wspólnie z sierżantem Pyrkiem odwiedzili kilka przedszkoli w powiecie chodzieskim. Dla mundurowych to świetna okazja, by porozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie.

Wizyta policjantów w przedszkolu to dla dzieci zawsze wielka frajda, a kiedy dodamy do tego jeszcze obecność sierżanta Pyrka, to radość na twarzach dzieci jest wymalowana „od ucha do ucha”. Oczywiście edukacja maluchów musi być dostosowana do ich wieku i rozwoju. Podczas wizyt w przedszkolach policjanci opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w tym o właściwym poruszaniu się pieszych i rowerzystów, a także o korzystaniu z elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczne dla innych użytkowników dróg. Dzieciom przypomniano o tym, jakie zabawy są bezpieczne i gdzie, a jakie stwarzają zagrożenie dla nich samych. Mundurowi wyjaśniali maluszkom, kim jest obcy i dlaczego nie należy z nim rozmawiać, wreszcie jak zachować się w kontakcie z niebezpiecznym psem.
Sierżant Pyrek poprzez zabawy udzielał dzieciom różnych porad dotyczących bezpieczeństwa i zachęcał do odwiedzenia platformy Pyrkowej Krainy, na której znajduje się szereg materiałów edukacyjnych skierowanych właśnie dla najmłodszych.

Bezpieczny przedszkolak – Aktualności – KPP Chodzież (policja.gov.pl)