Stop przemocy! Przemoc to łamanie praw drugiego człowieka – konkurs zakończony

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu we współudziale dyrekcji placówki oświatowej w Piecniku w ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia bez Przemocy, przeprowadzili konkurs dla uczniów na utworzenie hasła o przemocy. Na zwycięzcę i uczestników wyróżnionych prac czekały dyplomy i nagrody rzeczowe.

W ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia bez Przemocy, który przypada 2 października policjanci w ramach działań profilaktycznych zaprosili młode osoby do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec przemocy.

Konkurs pod nazwą Stop przemocy, przemoc to łamanie praw drugiego człowieka”- skierowany był do uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej w Piecniku w gminie Mirosławiec. Jego celem było zainicjowanie refleksji dzieci w wieku szkolnym na temat przemocy w rodzinie, eliminowanie zachowań agresywnych i nadanie im formy hasła.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu policjanci podziękowali uczestnikom za włączenie się do akcji dnia bez przemocy, rozmawiali z młodzieżą o mowie nienawiści, braku usprawiedliwienia dla hejterów, o przeciwdziałaniu temu zjawisku. Do wspólnych działań włączyła się Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu.

Zwycięzcą konkursu została:

– Magdalena Tchórz klasa V, autorka hasła: „Kto przemocy używa, ten „NIKT” się nazywa”.

Wyróżnienie:

Szymon Juszczak klasa V, autor hasła: „Przemoc to nie rozwiązanie, lepsze jest porozmawianie”.

Igor Grochocki klasa V autor hasła: „Serce dziecka jest złamane, gdy jego prawa są łamane”.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła st. asp. Ewa Gucze- kierownik Posterunku Policji w Mirosławcu. Wśród nagród znalazły się plecaki, torby turystyczne, śpiwory, popularne „fiszki” oraz niespodzianki dla wszystkich uczestników tj. porcelanowe kubki z przesłaniem o bezpieczeństwie, odblaski, profilaktyczne magnesy na lodówkę i długopisy. Dla wszystkich były gratulacje i brawa.

 

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz