Bezpłatnie sprawdź światła w swoim aucie

Czarnków Najnowsze

CZARNKÓW. Czarnkowska policja wraz ze stacją kontroli pojazdów DIAGONA przyłączy się do ogólnopolskiej akcji pn. ,,Twoje światła ? Twoje bezpieczeństwo?. Prawidłowo działające światła zewnętrzne samochodu zwiększają bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto skorzystać z okazji i bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.

-Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury – tłumaczy mł.asp. Karolina Górzna Kustra z czarnkowskiej Policji.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z czarnkowskiej drogówki wspólnie ze stacją kontroli pojazdów ,,DIAGONA? przy ul. Chodzieskiej w Czarnkowie zaplanowali akcję polegającą na bezpłatnym sprawdzeniu oświetlenia pojazdów.

Każda zainteresowana osoba w dniach 01,08 i 15 grudnia br. w godzinach od 8.00 do 13.00 będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do sprawdzania świateł w swoich samochodach.

(Red.)
Źródło: KPP Czarnków