BILANS POŚWIĄTECZNY W POWIECIE WAŁECKIM

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Okres świąteczny dla wałeckich policjantów był pracowitym czasem. Do jednostki policji zgłoszono 4 kolizje drogowe, policjanci zatrzymali 2 kierujących prowadzących pojazdy pod działaniem alkoholu, 1 kierowcę, który prowadził pojazd pod działaniem narkotyków. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali sprawcę rozboju i podejmowali liczne interwencje. Z soboty na niedzielę w jednostce ogłoszono alarm w związku z wszczęciem poszukiwań za zaginioną 48 latką.

W miniony weekend świąteczny policjanci prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2023”, które rozpoczęły się w piątek tj. 07.04 i trwały przez cały poniedziałek tj. 10.04. br. To był pracowity czas dla policjantów. Do działań zaangażowanych została większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy wałeckiej policji.

Kierowców poddawano badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety nie zabrakło na  drogach powiatu osób, które wsiadły za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożyły alkohol. W sobotę 8.04 po godzinie 16.00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie gminy Tuczno. Jak się okazało 42 letni nietrzeźwy kierujący samochodem osobowym marki Opel uderzył pojazdem w przydrożne drzewo. Ponadto policjanci wałeckiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Mirosławiec kierującego, który prowadził pojazd pod działaniem narkotyków, a w trakcie dalszej kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę należącą do mężczyzny w ilości blisko 5 gramów.

W sumie zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W trakcie działań policjanci Posterunku Policji  w Mirosławcu zatrzymali 37 letniego mieszkańca Mirosławca poszukiwanego przez Sąd celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Natomiast z soboty na niedzielę w jednostce ogłoszony został alarm dla całej jednostki w związku zaginięciem 48 letniej wałczanki. Zaginiona kobieta została odnaleziona cała i zdrowa.

W świąteczną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju do którego doszło w centrum miasta, a pokrzywdzonym został 17 latek. W wyniku podjętych czynności już nad ranem w poniedziałek policjanci zatrzymali 25 jego sprawcę, który dzisiaj zostanie doprowadzony do Sądu. Oprócz opisanych zdarzeń funkcjonariusze podejmowali liczne interwencje związane z zakłóceniem spokoju i porządku publicznego