BYĆ MAMĄ W POLICYJNYM MUNDURZE- WAŁECKIE FUNKCJONARIUSZKI W ŻYCIOWYCH ROLACH

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjantki w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu pracują na zmiany ale rola mamy to praca na 24 godziny. O matczynej miłości można pisać i mówić godzinami, że wielka, bezinteresowna i gotowa na poświęcenia. Mama to ktoś, kto potrafi łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. Dzisiaj w tym wyjątkowym Dniu Matki policjantki z Wałcza składają wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.

Bycie mamą to najpiękniejsze doświadczenie dla kobiety. Wałeckie funkcjonariuszki, tak jak i inne kobiety w mundurach, pełnią dwie życiowe role. Policjantki-mamy, doskonale radzą sobie z podwójnym, jakże ważnym obowiązkiem. Mama w mundurze, służby pełni na zmiany, ale w roli mamy jest 24 godziny na dobę. Każda mama wie, co znaczy „praca na cały etat”.

 

Wczesne pobudki, niełatwa praca jaką wykonują w czasie dnia i w nocy- to codzienność. Sprostanie codziennym obowiązkom nie jest łatwe. Ale policjantki nie poddają się i wytrwale dążą do celu. Wychowanie dzieci przy jednoczesnej aktywności zawodowej paradoksalnie powoduje, że kobiety są o wiele bardziej zorganizowane.

Poza codziennymi obowiązkami, pracą, znajdują czas na „odskocznię” i realizują swoje pasje. Zmaganie się z codziennymi obowiązkami- sprzątanie, udział w wywiadówkach szkolnych, wspólne odrabianie lekcji, odprowadzanie pociech do przedszkola czy żłobka wzmacnia, uodparnia i rozwija pozytywne cechy. Czułe, łagodne, wrażliwe ale też odważne, zdeterminowane, z silnym charakterem i niesamowitą energią udowadniają, że kobieta to siła.

Kobiety w Policji sprawdzają się na różnych szczeblach. Pełnią funkcje kierownicze, prowadzą sprawy dochodzeniowo-śledcze, w drogówce, w prewencji, w wydziale kryminalnym. One wiedzą, że w mundurze nie ma taryfy ulgowej. Są interwencje, na których lepiej poradzi sobie kobieta, ale są też takie na których lepiej sprawdzi się mężczyzna. Każda z policjantek przyzna, że jest ciężko ale dzięki wsparciu rodziny mogą pokonać wszystko, bo jak przyznają funkcjonariuszki- w życiu kierują się zasadą: co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

Łączenie pracy zawodowej i obowiązków związanych z macierzyństwem nauczyło je sztuki planowania i zarządzania wolnym czasem. Kobiety w wałeckiej jednostce to nie tylko policjantki, ale również pracownice cywilne- bez nich policjanci nie mogliby pracować. W Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu pracuje 28 policjantek i 19 pracownic cywilnych.

W tym wyjątkowym dniu wałeckie funkcjonariuszki składają wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki.

KPP Wałcz