Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Dobre wieści dla kierowców

Biznes Interwencje Inwestycje kraj Najnowsze Podróże Regiony Wydarzenia

Na Wszystkich Świętych będą dobre wieści dla kierowców. Zarówno kupujący benzynę, jak i gaz, zatankują na Wszystkich Świętych taniej – prognozują analitycy portalu e-petrol.pl. Gdzieniegdzie na przełomie października i listopada cena oleju napędowego może spaść poniżej granicy 8 zł. Trend spadkowy ma utrzymać się przez najbliższe dni.

Prognozy serwisu e-petrol.pl wskazują, że w najbliższych dniach producenci mogą wprowadzić do swoich cenników hurtowych bardzo niewielkie korekty. “Jest to o tyle dobra informacja z perspektywy kierowców, że nie powinien się odwrócić obserwowany od kilku dni trend spadkowy obejmujący przede wszystkim benzyny” – podkreślają analitycy.

Ceny paliw na Wszystkich Świętych

Już po niedzieli za najpopularniejszą benzynę bezołowiową (95-oktanową – red.) średnio powinniśmy płacić po 6,69-6,84 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym zapłacą 7,99-8,12 zł/l – liczą eksperci.

Na obniżki mogą także liczyć kierowcy korzystający z autogazu. “W przyszłym tygodniu przeciętnie za litr tego paliwa będzie się płacić 2,99-3,09 zł” – prognozują.

Polecamy art. (więcej/ źródło): https://finanse.wp.pl/ceny-paliw-na-wszystkich-swietych-dobre-wiesci-dla-kierowcow-6827873409681952a

fot. Źródło: Getty Images, fot: creativeneko