Co dzieje się na Dąbrowskiego?

Inwestycje Najnowsze Piła
Część z Was pewnie zauważyła kolejne prace trwające w rejonie ulicy Dąbrowskiego. Zastanawiacie się co powstanie obok skateplazy? Urząd Miasta Piła prezentuje wizualizacje. 
Już w przyszłym roku będziemy mogli korzystać tu z kolejnego boiska wielofunkcyjnego, dużego placu zabaw dla dzieci w różnym wieku, urządzeń edukacyjnych dla młodzieży, a także boiska do boule.
 Znajdą się tu altanki do odpoczynku, przewijak dla mamy z dzieckiem, kurtyna wodna oraz poidełka dla ludzi i zwierząt. Dodatkowo oczywiście stacje do ćwiczeń, mała architektura – ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe oraz nasadzenia zieleni.
Inwestycja pozwoli na powiązanie ze sobą układu ścieżek rowerowych oraz komunikacji dla pieszych. Teren będzie bezpieczny – oświetlony i objęty monitoringiem miejskim. Poza tym parking dla samochodów osobowych i zatoka autobusowa.
Całkowita wartość projektu to 8 499 643, 43 złotych. Przedsięwzięcie jest finansowane z instrumentu unijnego JESSICA 2, z którego pożyczka wynosi 7 153 974,97 złotych.

 

  • Miasto Piła – Facebook