NIETYPOWA INTERWENCJA

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Prozaiczna czynność, ale niejednej osobie może sprawić trudność. Chodzi o wymianę opony w pojeździe. Niby nic skomplikowanego, ale…no właśnie.

Czasami śruby są tak zapieczone, że trudno jest je odkręcić. Może też się zdarzyć, że osoba nie będzie potrafiła tego zrobić. W piątek z taką pomocą ruszyli policjanci ruchu drogowego, do których zwróciła się potrzebująca pomocy kobieta. Ta oświadczyła, że przy ul. Ujskiej zostawiła samochód, bowiem złapała tzw. gumę i nie potrafi sobie poradzić w wymianą koła.

Wymiana koła wydaje się tylko z pozoru łatwa. Dotyka nas w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu, dlatego należy zawsze pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. No cóż, z badań wynika, że ponad 40 procent kobiet w takich sytuacjach dzwoni do swojego partnera i nie ma się co temu dziwić. Mężczyźni zazwyczaj mają więcej siły, ale też są bardziej wprawieni w rozwiązywaniu trudnych sytuacji drogowych. Tym razem pomocy udzielili policjanci, kierując się dewizą „pomagamy i chronimy”. Mamy nadzieję, że kierująca bezpiecznie dotarła do celu.