Cywile mówią “dość”!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Coraz głośniej mówią “dość” i domagają się wyższych pensji oraz zrównania przywilejów z policjantami. Dzisiaj solidarnie stawili się w pracy ubrani na czarno…

Dzisiejszy, ogólnopolski protest to było tylko łagodne ostrzeżenie. Organizatorzy akcji nie wykluczają jej zaostrzenia, jeśli postulaty protestujących nie będą spełnione.

A żądają oni przede wszystkim szacunku i godnej płacy. Ich grupa zawodowa jest bowiem notorycznie pomijana podczas prac nad ustawami o Policji. A ta bez nich by nie funkcjonowała. “Cywile” pracują w administracji, wydziałach technicznych, logistycznych, gospodarczych i laboratoriach kryminalistycznych. To także świetni  informatycy i programiści. Wszyscy oni zostali pominięci w podwyżkach, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało funkcjonariuszom w mundurze, tj. 500 zł na rękę od stycznia 2022.

-Chcemy, by nas w końcu doceniono! – mówili protestujący, wśród których znaleźli się również pracownicy cywilni  Komendy Powiatowej Policji jak i Szkoły Policji w Pile.

(Red.)

Fot. (#czarnyprotest)