Daj sobie szansę i zbadaj się

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Jeżeli w nosie, jamie ustnej, gardle coś nas drażni lub niepokoi ? warto skorzystać z darmowych badań w ramach profilaktycznego programu nowotworów głowy i szyi ?Daj sobie szansę?, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.     

Program realizuje Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu. Ale jeżeli u kogoś wystąpi podejrzany objaw, warto pojechać do stolicy Wielkopolski, bo nowotwory głowy i szyi rozwijają się skrycie, nie bolą, a wcześnie wykryte, jak podkreślają eksperci, są w pełni uleczalne.

Projekt skierowany jest do osób w przedziale wiekowym od 40 do 55 lat, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych np. długotrwale utrzymująca się chrypka, ból ucha bez stanu zapalnego ucha środkowego, ból podczas połykania,  narastający ból gardła, niegojąca się nadżerka w jamie ustnej lub jednostronna niedrożność nosa lub krwawienie z nosa.

Badania są całkowicie bezpłatne, nie wymagają osobnego skierowania, prowadzone są od poniedziałku do czwartku, właśnie w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu przy ulicy Przybyszewskiego 49.
Telefon do rejestracji czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:25-15:00 pod numerem 503 414 178.

 Powiat Pilski