ZAPRÓSZYŁ OGIEŃ W KAMIENICY – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

W drugim tygodniu listopada doszło do pożaru kamienicy w miejscowości Lipka. Tego samego dnia zatrzymany został 24-letni mieszkaniec gminy Lipka, który utrudniał działania gaśnicze. Jak się później okazało miał bezpośredni związek z zaprószeniem ognia. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia.

9 listopada tego roku doszło do pożaru kamienicy w Lipce. Spaleniu uległa część dachu i jego drewnianej konstrukcji. Z budynku ewakuowanych zostało 6 rodzin, którym zapewniono schronienie. Sprawnie przeprowadzone działania gaśnicze, w których udział brało 40 strażaków doprowadziły do ograniczenia pożaru, a następnie po około pięciu godzinach, całkowitego ugaszenia. W zabezpieczeniu miejsca, udział brali również funkcjonariusze złotowskiej i lipeckiej jednostki.

Jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali mężczyznę, który utrudniał przeprowadzenie działań gaśniczych. 24 letni mieszkaniec gminy Lipka był nietrzeźwy, nie mieszkał w kamienicy i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego utrudnia działania oraz co robi w tym miejscu. Noc spędził w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, gdy wytrzeźwiał, przyznał się, że przed pożarem przebywał na poddaszu, gdzie spożywał alkohol i palił papierosy. Wyrzucone niedopałki były powodem zaprószenia ognia.

Usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł.asp. Damian Pachuc / foto OSP Lipka

Zaprószył ogień w kamienicy – został zatrzymany – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)