Takich trzech co okradło takich dwóch

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Piły, którzy ukradli innym mężczyznom portfel z pieniędzmi. Ponadto wobec jednego z nich użyli przemocy.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia późnym wieczorem przy ulicy Roosevelta w Pile.

-Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwonił zdenerwowany młody mężczyzna z informacją,  że wraz ze swoim kolegą zostali okradzeni, gdy siedzieli w samochodzie na parkingu przy ulicy Roosevelta – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. -Rozmówca przekazał dyżurnemu, że przyjechał z kolegą do Piły na dyskotekę i w pewnym momencie do ich auta podeszło trzech nieznanych im mężczyzn Stanęli od strony pasażera i zapytali, czy mogą pożyczyć kilka złotych na piwo. Jednak gdy zauważyli w aucie portfel, szybko go zabrali. Kiedy jeden z pokrzywdzonych próbował odzyskać mienie, sprawca złapał go za szyję i poddusił. Kierowca widząc to wystraszył się i natychmiast dał mężczyznom jeszcze 20 złotych. Chwilę później trzech sprawców uciekło.

Sprawą zajęli się kryminalni. Nastepnego dnia zatrzymali  cała trójkę na terenie miasta. To pilanie w wieku od 31 do 35 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Grozi im kara więzienia do 10 lat.

(Red.)