Diamentowy certyfikat ?ESO ANGELS” dla pilskiej neurologii

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu Szpitala Specjalistycznego w Pile otrzymał diamentowy status  ESO ANGELS. Nagrody te przyznawane są za najwyższy poziom opieki i leczenia pacjentów po udarze mózgu.

-To wielka radość i wielka  przyjemność,  kiedy na północy województwa wielkopolskiego możemy cieszyć się tak ważnym i cenionym wyróżnieniem dla pracowników medycznych oddziału neurologicznego ? mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Jak podkreśla, jest to już kolejna nagroda dla pilskiej neurologii i pani ordynator dr hab. n. med. Małgorzaty Wiszniewskiej, która często otrzymuje różne wyróżnienia za to, że z wielką determinacją, wielkim sercem i oddaniem, a do tego przy skąpej obsadzie kadrowej, perfekcyjnie prowadzi ?swój” oddział. A każdego roku trafia tam od 1500 do nawet 2000 pacjentów, w tym około 400 z udarem mózgu.

– Obecnie pacjentów z udarem jest więcej, niż było ich kilka lat temu. Niestety, choroby sercowo-naczyniowe, w tym zawał serca czy właśnie udar mózgu są chorobami cywilizacyjnymi. Dotykają nie tylko starszych, czyli tych powyżej 55 lat, ale i osoby w młodym wieku.  Na szczęście nie zdarza się to często, aczkolwiek są to bardzo groźne i niebezpieczne przypadki ? zaznacza doktor Wiszniewska.

Neurologia zawsze należała do najcięższych oddziałów i to w każdym szpitalu. Od jej personelu wymaga się nie tylko wiedzy i profesjonalizmu, ale również poświęcenia, empatii, cierpliwości.

Między innymi te cechy zaważyły na przyznaniu Oddziałowi Neurologicznemu w Pile diamentowego certyfikatu ?ESO ANGELS”.

– Standardy opieki nad pacjentem neurologicznym są w Pile na najwyższym poziomie ? zaznacza Anna Kiełkowska, konsultant Inicjatywy Angel w Polsce.Wyrazy uznania dla całego zespołu!

Dodajmy. Angels jest projektem międzynarodowym, którego celem nadrzędnym tej organizacji jest optymalizacja leczenia udarów w całej Europie.

(Red.)
Fot. Wasze Media