Zmarła Zofia Żalejko, emerytowana nauczycielka z chodzieskiego liceum

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W poniedziałek, 5 lipca, zmarła Zofia Żalejko, emerytowana nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży. Miała 98 lat.

“Wspaniała pedagog, zawsze pełna kultury i w pełni merytoryczna. Samą swoją osobowością dyscyplinująca uczniów, którzy wobec jej charyzmy nawet nie odważyli się być nie przygotowanymi do zajęć. Poziom przekazanej nam wiedzy daleko wykraczał poza program szkoły średniej, co mogliśmy docenić na studiach specjalistycznych. Przekazana nam przez Panią Profesor wiedza budziła podziw wśród wykładowców na uczelniach i wśród naszych kolegów – studentów. Misternie zgłębiane zagadnienia i nazwy, na poziomie szkoły średniej – wydawać by się mogło – zbędne, czyniły z nas na studiach prymusów. Wielokrotnie zadawano nam pytania, gdzie kończyliśmy “ogólniak” o tak znakomitym poziomie” ? wspominał swoją wychowawczynię na portalu chodziez.naszemiasto.pl Tadeusz Wojtkowiak.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 9 lipca. Msza żałobna odprawiona będzie o godzinie 11.00 w kościele p.w. N.N.M.P w Chodzieży, a ceremonia na cmentarzu rozpocznie się o godz. 12.00.

(Red.)
Fot. chodziez.naszemiasto.pl/Tadeusz Wojtkowiak