DODATKOWE PATROLE NA ULICACH

Interwencje Najnowsze Piła Wałcz Wydarzenia

Słuchacze ze Szkoły Policji w Pile pełnią wspólne służby z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Ponad 40 dodatkowych policjantów będzie patrolować ulice na terenie całego powiatu. Dodatkowa liczba sił może być realizowana dzięki zaangażowaniu lokalnych władz.

To nie pierwsze tego typu służby na terenie powiatu. Praktyki słuchaczy Szkoły Policji w Pile, a tym samym zwiększone siły do zapewnienia bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego na terenie powiatu wałeckiego zostały przerwane z uwagi na panującą pandemię. Teraz ponownie młodzi policjanci będą pełnić wspólne służby i przyglądać się pracy ruchu drogowego, w rejonie służbowym dzielnicowego oraz Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego.

W najbliższych dniach ulice miast i gminy powiatu ponad 40 dodatkowych policjantów będzie patrolować ulice miast i gmin powiatu. Zobaczymy ich w I,II i III zmianie, a kierowani są w miejsca szczególnie zagrożone przestępczością. Praktyki adeptów ze Szkoły Policji w Pile realizowane są w dwóch turach.

Dodatkowe służby prewencyjne realizowane są w ramach współpracy z lokalnymi władzami.

  • KPP Wałcz, asp. Beata Budzyń