Dożynkowo, charytatywnie dla Martynki

Czarnków Najnowsze Wydarzenia Zdrowie
Dzięki uprzejmości Wójta Bolesława Chwarścianka na Gminnych Dożynkach w Ciszkowie wolontariusze wraz z panią Emilią – mamą Martyny – częstowali uczestników domowymi wypiekami oraz ciastami podarowanymi przez Piekarnię-Cukiernię „Sendal”.
Wszystkie te słodkości wraz z pyszną kawką można było nabyć przekazując do puszki dowolną kwotę pieniężną, zasilając tym samym indywidualne konto Martynki w fundacji Słoneczko Nr KRS 0000186434 MARTYNA STOCHAJ 1511/S.
Pomimo niepewnej pogody na tym corocznym święcie plonów zebrało się wielu mieszkańców Gminy Czarnków, którzy dziękując za ukończenie żniw i prac polowych otwarli swoje serca dla tej jedenastoletniej dziewczynki. Martynka chorującej na zespół Downa i po bardzo ciężko przebytym COVID-19 doznała porażenia 3 nerwów prawej nóżki przez co straciła możliwość chodzenia. Powrót do samodzielnego poruszania się gwarantuje jej jedynie szybka i systematyczna rehabilitacja, wymagająca niestety dużych nakładów finansowych. Dlatego też od kilku miesięcy prowadzone są różnego rodzaju zbiórki, w formie
licytacji na fb, a w miesiącu lipcu w Czarnkowie odbył się również mecz piłki nożnej Czarnków vs Lubasz połączony z loterią fantową.
Wielką niespodzianką dla wolontariuszy była informacja ks. Marka Marcinkowskiego proboszcza parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu, który zadecydował, że na ten szczytny cel zostanie przekazana również ofiara z dożynkowej Mszy św. polowej, dzięki której całość zbiórki znacznie się powiększyła i ostatecznie wyniosła 2.640,36 zł.
Kończąc w imieniu Emili i Mariusza Stochajów – rodziców Martyny z całego serca dziękuję wszystkim Darczyńcom oraz Ludziom Dobrej Woli, którzy pomogli w zorganizowaniu tej akcji charytatywnej.
Podziękowania dla sponsorów i osób wspierających: Dora Metal, Piekarnia-Cukiernia „Sendal”, Druk-Komp sp.j. Czarnków,
Pracownia Cukiernicza MUSOWO Monika Eliks, Gabriela Kaczkowska, Barbara i Ryszard Stochajowie, Paulina Stochaj, Łukasz Madaj – sołtys wsi Ciszkowo, Tomasz Piechowiak – sołtys wsi Krucz, Bolesław Chwarścianek – wójt Gminy Czarnków.
Katarzyna Baryczkowska
Radna Miasta Czarnków