Druhowie z Nowej Wsi Ujskiej już w nowej remizie!

Najnowsze Piła Wydarzenia

NOWA WIEŚ UJSKA. Czekali na ten moment 20 lat i doczekali się. 24 sierpnia prezes jednostki OSP w Nowej Wsi Ujskiej odebrał klucze do nowej remizy. W tej doniosłej chwili druhom towarzyszyli im m.in. burmistrz Ujścia Roman Wrotecki i sołtys wsi Nowa Wieś Ujska Alicja Hajt.

 Nowe i nowoczesne lokum z pewnością ułatwi miejscowym strażakom-ochotnikom wykonywanie misji, z jaką wiąże się służba w ochotniczej straży pożarnej. Mimo, iż do łatwych ona nie należy, to daje ogrom satysfakcji, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi uratowane ludzkie życie czy dobytek.

W Nowej Wsi Ujskiej służy 45 druhów. Pracy im nie brakuje. W ubiegłym roku wyjeżdżali do kilkudziesięciu interwencji. Niestety, ich liczba z roku na rok rośnie. Dlatego też jednostka systematycznie i w miarę możliwości finansowych uzupełnia sprzęt.

Nowa siedziba dla strażaków jest z pewnością powodem do radości i dumy, ale i otwarciem nowych perspektyw. Jej koszt wyniósł około 1,4 mln zł, z czego 500 tysięcy stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodajmy, stara remiza po remoncie ma zostać częściowo zagospodarowana przez gminę.

(Red.)
Fot. p. Mariusz, Czytelnik WM