DWIE NOWE PORADNIE W PILSKIM SZPITALU. TERAZ BĘDZIE ICH JUŻ 16!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Od 1 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile działać będą kolejne dwie poradnie: Przyszpitalna Poradnia Dermatologiczna oraz Przyszpitalna Poradnia Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.

– Robimy kolejny krok ku normalności w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Kilkanaście lat temu moi poprzednicy „wyprowadzili” poradnie przyszpitalne z placówki. My od kilku lat skrupulatnie je przywracamy. Kiedy w 2016 roku obejmowałem funkcję starosty pilskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile funkcjonowała 1 poradnia, teraz będzie ich 16 – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej będzie prowadzona diagnostyka i leczenie chorób skóry i błon śluzowych. Będzie przyjmować pacjentów w poniedziałki od godz. 11.00 do 14.00, we wtorki od godz. 8.00 do 14.00 i w środy od godz. 12.00 do 18.00

W Przyszpitalnej Poradni Nefrologii i Chorób Wewnętrznych pomoc znajdą między innymi osoby z chorobami nerek. Będzie funkcjonować we wtorki i środy w godz. od 13.00  do 15.00.

Nr tel. do rejestracji: 67 210 65 55.

– Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszę się, że dzięki kolejnym poradniom pacjent, który trafia do szpitala, ma możliwość kontynuowania w nich leczenia, a opieka, którą jest objęty, staje się coraz bardziej kompleksowa – dodaje starosta.
Choć Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile może przeznaczać fundusze jedynie na zakup sprzętu i modernizację szpitala to wspólnie z dyrekcją placówki poszukuje dalszych rozwiązań, by usprawnić jej funkcjonowanie.

powait.pila.pl