Dwóch straciło prawko

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej ?drogówki? podczas minionego weekendu zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło 8 czerwca po godznioe 18. w Drawskim Młynie gm. Drawsko.

-W ręce mundurowych wpadł kierowca passata. Mieszkaniec Wielenia w obszarze zabudowanym jechał z prędkością o 62 km/h wyższą niż dopuszczalna. Następnego dnia około godziny 19. w Drawsku, policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Krzyż Wlkp., który przekroczył prędkość o 53 km/h. W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą ?pożegnać? się z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach – informuje mł.asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Przypominamy: jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna ?wpadka? bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

(Red.)