TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Chodzież Najnowsze Wydarzenia
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W turnieju udział wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu całego powiatu chodzieskiego, wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Tradycyjnie rywalizacja odbyła się dwuetapowo w trzech grupach wiekowych. Pierwszy etap pisemny dla każdej z grupy wiekowej składał się z 30 zamkniętych pytań, po którym wyłoniono 5 uczestników z największą liczbą punktów, zakwalifikowanych do drugiego ustnego etapu eliminacji. Podczas rozgrywek finał owych uczestnicy odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania.
Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych przedstawia się następująco: I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I
– IV): I miejsce – Nadia Antosik(Gmina Budzyń), II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V – VIII): I miejsce – Magdalena Konwińska (Gmina Szamocin), III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe): I miejsce – Adam Mantaj (Gmina Chodzież).
Rywalizacje obserwował Starosta Powiatu Chodzieskiego Mirosław Juraszek oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży mł. bryg. Leszek Naranowicz i Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Chodzieży dh Michał Stelter. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.
  • Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.
  • Zdjęcia: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chodzieży.