Dwóch z gminy Zakrzewo pobiło dwóch ze Złotowa

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

 ZŁOTÓW. Za pobicie o charakterze chuligańskim odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Zakrzewo, którzy zaatakowali i pobili dwóch mieszkańców Złotowa. Funkcjonariusze nad sprawą pracowali kilka dni. Jej zwieńczeniem są zarzuty dla obu mężczyzn. 

Funkcjonariusze ze Złotowa o napaści zostali poinformowani przez pokrzywdzonych 17 listopada. Obaj, dzień wcześniej wieczorem, zostali zaatakowani przez dwóch nieznanych mężczyzn w okolicach galerii handlowej na ul. Wojska Polskiego w Złotowie.

-Napastnicy zadając ciosy spowodowali obrażenia u obu mężczyzn. Jeden z nich doznał złamania kości nosowej, drugi miał uraz łuku brwiowego – informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Sprawą zajęli się kryminalni.

-Dzięki zapisowi z monitoringu funkcjonariusze poznali przebieg i okoliczności całego zajścia. Dalsze działania doprowadziły do wytypowania i ustalenia tożsamości sprawców, którzy nazajutrz po zawiadomieniu zostali zatrzymani – kontynuuje Pachuc. – Dwóm mieszkańcom gminy Zakrzewo w wieku 19 i 25 lat, przedstawiono zarzut pobicia o charakterze chuligańskim, do którego się przyznali. Jeden z nich decyzją Sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Wobec drugiego zastosowano dozór policyjny. 

(Red.)
Fot. KPP Złotów